Animacji czasu wolnego

Eksperci Misja Ciocia specjalizują się w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci oraz nauczaniu pedagogów. Przygotowaliśmy dla Was profesjonalne kursy i szkolenia na temat animacji czasu wolnego. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do pedagogów oraz opiekunów pracujących w przedszkolach i żłobkach. Z powodzeniem mogą jednak sięgnąć po nią także przedstawiciele innych zawodów oraz rodzice.

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

Co warto wiedzieć na temat animacji czasu wolnego?

Dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują czasu wolnego, który poświęcają na zabawę i odkrywanie świata. Wygospodarowanie wolnego czasu, a także odpowiednie nim zarządzanie, to podstawa skutecznego wychowania dzieci i umożliwienia im nabywania nowych umiejętności i rozwoju aspektów kreatywnych. Kontrolowana rozrywka potrzeba jest każdemu z nas, dlatego nie może dziwić fakt, że dzieci także ją uwielbiają.

W przedszkolach i żłobkach także jest czas wolny, a odpowiednie pokierowanie dziećmi w jego trakcie może przynieść niesamowite efekty. Doskonałym sposobem na animację czasu wolnego są m.in.: zabawy ruchowe dzieci, organizowanie zabaw tematycznych, np. mini disco dla dzieci, zajęcia z malowania twarzy, czy też aktywności z elementem rywalizacji. Umiejętnie poprowadzone zajęcia animacyjne wpłyną korzystnie na rozwój dziecka w wielu obszarach. Dotyczy to jednakowo rozwoju psychicznego, fizycznego, emocjonalnego oraz społecznego. To sprawia, że opiekunowie dzieci w przedszkolach i żłobkach powinni mieć odpowiednie przygotowanie oraz ukończyć profesjonalny kurs animatora czasu wolnego.

Kim jest animator czasu wolnego?

Czytaj Więcej